Barbórka – spotkanie z górnikiem

Drodzy Rodzice, Opiekunowie i Przyjaciele Przedszkola,

Dziś chcielibyśmy podzielić się z Wami niezwykłym wydarzeniem, które miało miejsce w naszym przedszkolu – Dniem Barbórki. Spotkanie z górnikiem wzbudziło ogromną radość w sercach naszych maluchów.

W tym wyjątkowym dniu do naszego przedszkola zawitał prawdziwy górnik – pełen entuzjazmu, z uśmiechem na twarzy i fascynującymi opowieściami o swoim zawodzie. Dzieci, już wcześniej przygotowane do tego wydarzenia, wysłuchały z zaciekawieniem historii. Górnik opowiadał o tym, jak wygląda jego praca, o zawiłościach swojego codziennego życia oraz o tym, dlaczego górnicy są prawdziwymi bohaterami naszego społeczeństwa.

Nasze maluchy nie tylko słuchały uważnie, ale również dzieliły się własnymi talentami. Każde z dzieci przygotowało wierszyk na temat Barbórki, śpiewało piosenki o górniczym życiu i zabawne rymowanki, dodając do atmosfery jeszcze więcej uśmiechu i radości.

Każde dziecko otrzymało czapkę górnika z papieru, co stało się pamiątką tego niezapomnianego dnia.

Spotkanie z górnikiem nie tylko edukowało nasze przedszkolaki na temat trudów górniczego rzemiosła, ale również rozbudziło w nich ciekawość świata i zrozumienie różnorodności zawodów. Dzieci z fascynacją uczestniczyły w tym wyjątkowym dniu, zastanawiając się nad tym, jakie zawody mogą jeszcze kryć tajemnice i fascynujące opowieści.

Dziękujemy górnikowi za niezwykłe przybliżenie nam tego trudnego, ale ważnego zawodu. Dziękujemy także naszym maluchom za zaangażowanie i entuzjazm, którym dzielą się każdego dnia.

Z radością i uśmiechem,

Krzysztof Duda