Wyjazd do filharmonii podkarpackiej w Rzeszowie

Kochani Rodzice!

W ostatni piękny, słoneczny dzień, przedszkolaki z naszej grupy miały niezwykłą przyjemność odwiedzić Filharmonię Rzeszowską. To wyjątkowe doświadczenie miało na celu wprowadzenie maluchów w świat muzyki klasycznej oraz rozbudzenie ich zmysłów dźwięku.

Nasza grupa najmłodszych odkrywców przybyła na miejsce z ogromnym entuzjazmem, a już na wejściu otoczyła ich atmosfera szlachetności i kunsztu. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć elegancką salę koncertową, w której na co dzień odbywają się różnorodne koncerty.

Wnętrze Filharmonii zrobiło na nich ogromne wrażenie – ozdobne ściany, eleganckie fotele i okazała scena.

Następnie przedszkolaki uczestniczyły w minikoncercie, podczas którego mogły usłyszeć fragmenty najsłynniejszych utworów klasycznych. Ich oczy świeciły się z zachwytu, gdy dźwięki niosły się przez salę, wypełniając ją magiczną aurą. Na twarzach maluchów malowało się zaskoczenie i uśmiech, kiedy dotknęły ich pierwsze dźwięki fortepianu, smyczków czy dęciaków.

Po koncercie przedszkolaki miały okazję spotkać się z muzykami, zadać pytania i nawet spróbować grać na niektórych instrumentach. Rzeszowska Filharmonia stworzyła niezapomnianą atmosferę, gdzie dzieci mogły doświadczyć magii muzyki w bezpośredni i interaktywny sposób.

To wyjątkowe przeżycie nie tylko rozbudziło zainteresowanie naszych najmłodszych w dziedzinie muzyki klasycznej, ale także ukazało im, że sztuka jest czymś dostępnym, fascynującym i inspirującym. Mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie z Filharmonią Rzeszowską zaszczepi w sercach dzieci miłość do muzyki i rozbudzi artystyczną duszę każdego malucha.

Wizyta w Filharmonii Rzeszowskiej była nie tylko edukacyjna, ale także magiczna, pozostawiając dzieci z głębokim wrażeniem i wspomnieniem, które będą nosić ze sobą przez długie lata.